IKZE– ULGA W PODATKU

 Obniż podatek dzięki IKZE

Oprócz szerokiej oferty ubezpieczeń życiowych oraz dla firm, oferujemy również Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego.
Co roku wielu przedsiębiorców poszukuje możliwości, w jaki sposób mogą obniżyć podatek, jednak bardzo często nie zdają sobie sprawy, jakimi narzędziami mogą się posłużyć. Jednym z takich narzędzi są wpłaty na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, które redukuje wysokość podatku oraz może poprawić jakość naszego życia na emeryturze.
IKZE to po prostu dobrowolna forma oszczędzania na emeryturę. Jej największą zaletą jest ulga podatkowa, która wynosi za 2015 rok nawet 1 520,25 zł (dla osób płacących PIT 32%). Głównym założeniem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego jest pomoc w oszczędzaniu na przyszłość, a także zgromadzenie jak najwyższego dodatku do emerytury. Jednak wielu przedsiębiorców wykorzystuje IKZE jako możliwość obniżenia wysokich podatków. Przedsiębiorcy jednak muszą pamiętać o tym, że wpłaty są limitowane (w roku 2015 maksymalną kwotą do wpłaty było 4 750,80 zł, a limit z roku na rok jest podnoszony) oraz o tym, że wpłaty można dokonać wyłącznie jednorazowo.

 

Korzyści  z produktu ma również zwykły  Pan Kowalski  zwrot z podatku  19% co  roku  to  najbardziej oprocentowanie lokata na rynku  –  zapewniona przez Państwo

IKzE z funduszami Legg Mason to dla Ciebie:

3 korzyści podatkowe w 1 IKZE:

  • zwrot części podatku już „dziś”.
  • brak podatku od spadków i darowizn
  • brak podatku od dochodów (zysków) kapitałowych

Oszczędność

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za dopłaty
  • 0 zł za wypłaty i zwrot*

Informacja o stanie konta 24h przez 7 dni w tygodniu

Elastyczność

  • dopłat dokonujesz we własnym tempie**
  • darmowa, nielimitowana możliwość zmiany podziału wpłat w fundusze, zmiany struktury zgromadzonych środków w ramach strategii indywidualnej, zmiany strategii inwestycyjnej (z indywidualnej na modelową lub odwrotnie)

Zabezpieczenie na „jesień życia”

  • zabezpieczasz się na przyszłość, aby na emeryturze móc utrzymać dotychczasowy standard życia

Zabezpieczenie bliskich

  • Środki zgromadzone na IKZE są dziedziczone, a oszczędzający może wskazać uposażonych.
*Opłata jednorazowa 200 zł od wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu dokonanych w terminie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy IKZE. Opłacie nie podlega wypłata, wypłata transferowa, zwrot dokonywane w przypadku likwidacji Funduszu Legg Mason.
Opłata za otworzenie IKZE wynosi maksymalnie 400 zł (pobierana jednorazowo lub w 2 ratach po 200 zł).

 

 

ulga podakowa ikze