OC komunikacyjne

Ubezpieczenie OC

Każdy posiadacz samochodu wie, że do kosztów związanych z jego utrzymaniem i eksploatacją doliczyć należy składkę za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Wynika to z Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Dzięki polisie OC w sytuacji, w której będziesz sprawcą szkody, odpowiedzialność za poniesienie jej kosztów przejmuje zakład ubezpieczeń, w którym masz OC. Według ostatnich wyliczeń Gazety Wyborczej, statystyczny Polak wydaje na polisę OC średnio 427 złotych, co jest jedną z najniższych kwot w Europie.

OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych

Ubezpieczenie OC za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla posiadaczy tych pojazdów.

Zakres ubezpieczenia określa ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.Ubezpieczenie OC jest ważne na terytorium Polski oraz Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu, Portugalii, Rumunii, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Węgier, Malty, Litwy, Łotwy, Cypru, Czech, Estonii, Słowacji, Słowenii, Andory, Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Serbii.Jeżeli wybierasz się do kraju innego niż wymienione powyżej, powinieneś posiadać Zieloną Kartę (sprawdź listę krajów należących do systemu Zielonej Karty).

Przypominamy czynniki, od których zależy wysokość składki ubezpieczeniowej:

  • właściciel: jego wiek, doświadczenie i uzyskane zniżki za bezszkodową jazdę lub zwyżki za wysoką szkodowość
  • pojazd: modelu pojazdu, jego wiek, przebieg, pojemność silnika
  • miejsce rejestracji lub użytkowania pojazdu: składka będzie wyższa dla samochodu użytkowanego w dużym mieście niż dla tego samego auta w mniejszej miejscowości

Do powyższych czynników należy dodać jeszcze jeden, bardzo ważny: ceny OC w różnych towarzystwach ubezpieczeń. Dla tego samego kierowcy, pojazdu i miejsca rejestracji stawki mogą się znacząco różnić-  zadzwoń porównaj -wyliczymy najtańsze oc

 

Oprócz ubezpieczeń komunikacyjnych, agencja ubezpieczeniowa Certa Ubezpieczenia z Sosnowca, oferuje swoim klientom ubezpieczenia majątkowe oraz ubezpieczenia życiowe. Świadczymy również usługi ubezpieczeniowe dla firm.